PAMAtherm nadkrokevní PIR izolace střech

EX Utherm Sarking plus PIR LProvádíme nejenom podkrokevní izolace střechy, ale zabýváme se také nadkrokevním zateplováním. Nadkrokevní PIRka je určena pro zateplení šikmých střech nad krokvemi a je vhodná jak pro novostavbu, tak částečně i pro rekonstrukce střechy rodinného domu. Pokládka vyžaduje střechu bez střešní krytiny a zateplení PIRkou probíhá před samotnou pokládkou střešní krytiny. PIRka je oboustranně kašírovaná v hliníkové Alu kraft folii a po celém obvodu opatřena zámkem pero-drážka. 

 

Pro dokonalé odbourání tepelných mostů by měla být klasická konstrukce krovu nahrazena tzv. námětkovou konstrukcí krovu. Námětky u okapu a na štítech nám výrazně odstraní tepelné mosty, které vznikají u klasické konstrukce krovu, kdy krov přechází bez předělení ze studené venkovní části do teplé interiérové části. Jedná se však o konstrukčně složitější provedení krovu, které není v rámci ČR tak obvyklé.

 

Nadkrokevní PIRku s tzv. integrovanou pojistnou hydroizolací společnost PAMA vyřadila ze své nabídky v roce 2008. Žádný z výrobců totiž nebyl schopen garantoval funkčnost adhezních pásek v konstrukci skladby více než 5 roků, což je dle našeho názoru u svislých spojů velký problém. Proto se přikročilo k dohodě s českou společností JUTA, která pro nás začala vyrábět atypickou podstřešní pojistnou hydroizolaci o výšce 1300 mm. Na trh tak přišla pojistná hydroizolace PAMAfol.

 

Co vlastně získáte systémem nadkrokevně:

  • nejlepší tepelně izolační vlastnosti v porovnání se stříkanou měkkou i tvrdou PUR izolací

  • při síle 120 mm dosahujete doporučených tepelně izolačních parametrů skladby. U síly 180 mm se pohybujete v pasivním standardu

  • nepotřebujete žádnou další parozábranu. Jádro desky je buněčně uzavřené a dlouhodobě nenasákavé. Skladba je difúzně uzavřená.

  • v interiéru dosáhnete maximálního využití prostoru a krovy mohou být pohledové

  • doporučujeme pokládku ideálně na OSB, OSB+ nebo OSB air stop či OSB fire stop desky

Podrobnější informace naleznete na www.podkrokevne.cz v záložce Ke staže.

Katalog
zastřešení pergol

Kontaktujte nás

Centrála:
Ostrov nad Oslavou 273
594 45

tel.: +420 566 503 233
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Pobočka:
K Šancím 50,
163 00 Praha - Řepy

tel.: +420 235 311 486
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
Nahoru