Nadkrokevní PIR izolace střech

EX Utherm Sarking plus PIR LProvádíme nejen podkrokevní izolace střech, ale zabýváme se i nadkrokevním zateplováním. Nadkrokevní PIR izolace je určena pro zateplení šikmé střechy nad krokvemi a je vhodná jak pro novostavbu, tak částečně i pro rekonstrukci. Zateplení PIRkou probíhá před samotnou pokládkou střešní krytiny. PIR izolace je oboustranně kašírovaná v hliníkové Alu kraft folii a po celém obvodu je opatřena zámkem pero-drážka.

Pro dokonalé odbourání tepelných mostů by měla být klasická konstrukce krovu nahrazena tzv. námětkovou konstrukcí. Námětky u okapu a na štítech vám výrazně odstraní tepelné mosty, které vznikají u klasické konstrukce, kdy krov přechází bez předělení ze studené venkovní části do teplé interiérové části. Jedná se však o konstrukčně složitější provedení krovu, které není v rámci ČR tak obvyklé.

Nadkrokevní PIR izolaci s tzv. integrovanou pojistnou hydroizolací jsme v roce 2008 vyřadili z nabídky. Žádný z výrobců totiž nebyl schopen garantovat funkčnost adhezních pásek v konstrukci skladby více než 5 roků, což je dle našeho názoru u svislých spojů velký problém. Proto jsme přikročili k dohodě s českou společností JUTA, která pro nás začala vyrábět atypickou podstřešní pojistnou hydroizolaci o výšce 1300 mm. Na trh tak přišla pojistná hydroizolace PAMAfol.

Jaké jsou výhody systému nadkrokevně?

  • Systém nadkrokevně přináší nejlepší tepelně izolační vlastnosti v porovnání se stříkanou měkkou i tvrdou PUR izolací.

  • Při síle 120 mm dosahujete doporučených tepelně izolačních parametrů skladby. U síly 180 mm se pohybujete v pasivním standardu.

  • Nepotřebujete žádnou další parozábranujádro desky je buněčně uzavřené a dlouhodobě nenasákavé a skladba je difúzně uzavřená.

  • V interiéru dosáhnete maximálního využití prostoru a krovy mohou být pohledové.

  • Doporučujeme pokládku ideálně na OSB, OSB+ nebo OSB air stop či OSB fire stop desky.

Podrobnější informace najdete na www.podkrokevne.cz v záložce Ke staže.