PIR izolace podlah

EX Renotherm osb

Existuje několik způsobů, jak izolovat podlahy: EPS či XPS izolace nebo systémové desky pro podlahové topení. Všude tam, kde máte nedostatek prostoru a malou výšku a potřebujete dosáhnout vysokého tepelně izolačního výkonu, použijte PIR izolaci s vhodným kašírováním pro cementové či anhydridové podlahy. Tlaková pevnost či dlouhodobá tepelná stálost vůči teplotám podlahového topení jsou v jejím případě samozřejmostí. Předtištěný rastr navíc pomůže při pokládce podlahového teplovodního topení.

PIR izolace je vhodná i v případě, že na půdě nebo v podkroví chcete postavit další plnohodnotný obytný prostor, anebo jen zateplený půdní prostor podkrokevně se zateplenou pochozí podlahou. V tomto případě můžete zvolit pochozí PIR izolaci na podlahu v kombinaci s OSB deskou a na šikminy můžete vyskládat klasické podkrokevní zateplení, anebo si můžete vybrat ze systémových desek PIR, které jsou již z výroby dodány se sádrokartonem nebo kalcium-silikátovou deskou.

Jaké jsou výhody PIR izolace v podlaze a na půdě?

  • Podlahová PIRka má výrazně vyšší tlakovou pevnost než klasický podlahový EPS polystyren. Hovoříme až o 50% rozdílu.

  • Tepelně izolační vlastnosti jsou také výrazně lepší. Stačí porovnat R, U nebo lambdu hodnotu PIR izolace a EPS podlahového polystyrenu.

  • PIRka je vždy kašírováná a má systémy zámků pero-drážka. Pokládka je tedy přesnější a rychlejší.

  • Nosné rastry nebo pomocnou výdřevu pro podlahu není třeba. Desky se jednoduše vrství na sebe.

  • V případě podkrokevních systémů vám můžeme dodat systémové desky včetně SDK desky. Odpadá tak montáž nosného rastru SDK konstrukce.